Участь студентів-істориків ПНУ у відновленні оборонної лінії часів Першої світової війни

16 жовтня 2021 р. фахівець Інституту історії, етнології і археології Карпат Роман Васильович Кобильник разом з студентами-істориками ПНУ взяв участь в акції відновлення оборонної лінії часів Першої світової війни в с. Богрівка (Богородчанщина) у рамках проекту «Австрійські доти в Богрівці – свідки Великої війни (1914–1918 рр.)».

Було проведено волонтерську акцію з впорядкування ДОТу «Паламент», благоустрою території та відновлення частини оборонної лінії часів Першої світової війни. ДОТ «Паламент» є одним із дев’яти ДОТів оборонної лінії на території села Богрівка Солотвинської територіальної громади.
Крім студентів ПНУ до акції долучилися більше 50 волонтерів, серед яких селищний голова Манолій Піцуряк, секретар селищної ради Василь Мандзюк, заступник селищного голови Юрій Іванишин, старости сіл Маркова, Бабче та Богрівка Василь Савчин, Ігор Андріїв та Іван Савин, депутатка селищної ради Ксенія Данилюк, жителі села Богрівка, керівник громадської організації «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, голова комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків.
Впродовж акції прочищено від чагарників територію довкола ДОТа, частково відновлено окопи, які надалі будуть укріпленні дерев’яними брустверами, а також розпочато роботи по відновленню ДОТа «Паламент». Захід організований громадською організацією “Поступовий гурт франківців” спільно з КП Івано-Франківської обласної ради “Пам’ять” та Солотвинською селищною радою за підтримки Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями й обласними радами.