19 вересня в м. Яремче розпочалися Українсько-польські зустрічі під цьогорічним гаслом «25 років у НАТО – 20 років у ЄС: досвід Польщі, уроки для України». Це єдиний в Україні регулярний науковий форум, який вже 17 рік поспіль збирає разом для обміну думками українських і польських експертів, дипломатів та науковців.
Організаторами форуму є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Студії Східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Інститут політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, представництво «Польська академія наук» у м. Києві, Польський Інститут у м. Києві, Фундація «Свобода і демократія», Громадська організація «Кур’єр Галіційський».
Урочисте відкриття відбулося за участі в. о. ректора Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Ігоря Цепенди, директора Студій Східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького, директора Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України Олега Рафальського, генерального консула України у м. Кракові Вячеслава Войнаровського, директора Представництва ПАН у м. Києві Матеуша Бяласа, віце-маршалка Підкарпатського воєводства Пйотра Пільха, редактора тижневика «Кур’єр Галіцийський» Костянтина Чаваги.
Цього року у зустрічах беруть участь понад 100 учасників з України та Польщі, які обміняються думками під час 8 дискусійних панелей. Також у м. Яремче відбудуться шість презентацій нових видань, які стосуються українсько-польських відносин.
Перший день форуму розпочався з дискусійної панелі «Європейські та євроатлантичні проєкти у відповідь на російську агресію», яку модерував український політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, доктор політичних наук Григорій Перепелиця.
Чи є щось важливіше за захист від спільного ворога, що загрожує всій демократичній Європі сьогодні? Своїми думками щодо євроатлантичних перспектив України поділилися колишній міністр закордонних справ України (2014–2019) Павло Клімкін, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні (2001–2005) Марек Зюлковський, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Республіці Польща (2010–2014) Маркіян Мальський та Генеральний консул РП у м. Луцьку (2020–2024) Славомір Масік.
Завершила перший день Українсько-польських зустрічей у м. Яремче змістовна розмова про плани післявоєнного відновлення України з головою Ради з питань співпраці з Україною, головою Комітету у закордонних справах Сейму Павлом Ковалем.