21 листопада 2024 р. з нагоди Дня Гідності і Свободи у Меморіальному сквері Івано-Франківська відбулося урочисте вшанування пам’яті Героя України Романа Гурика та всіх загиблих Захисників України. Провідний фахівець Інституту історії, етнології і археології Карпат Богдан Паска був нагороджений відзнакою міського голови імені Героя Небесної Сотні Романа Гурика «Зміни світ на краще». Нагородою було відзначено заслуги молодого вченого у дослідженні українського національно-визвольного руху у ХХ ст., вдосконаленні шкільної історичної освіти та популяризації історії.
Богдан Паска – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії, провідний фахівець Інституту історії, етнології і археології Карпат. Автор монографії «Валентин Мороз: прапор українського дисидентства» (2018 р.), яка присвячена постаті видатного українського дисидента, одного з лідерів національно-визвольного руху в 1960-х – 1980-х рр., символу українського руху на міжнародній арені у 1970-х рр. Упорядник науково-популярного видання «Судовий процес Валентина Мороза: розсекречені матеріали» (2021 р.), у якому опубліковано раніше засекречені матеріали із архівів КДБ щодо розправи радянського режиму над дисидентом Валентином Морозом. Проєкт видання здобув перемогу на Всеукраїнському конкурсі Міністерства культури та інформаційної політики України до 30-річчя незалежності України (2021 р.). Автор 45 фахових наукових статей (2 з них – у виданнях, індексованих у наукометричній базі Web of Science), 19 тез доповідей на конференціях та інших публікацій; учасник кількох десятків міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій. Статті молодого науковця присвячені дослідженню українського дисидентського руху 1950-х – 1980-х рр., а також репресій тогочасного радянського режиму і КДБ проти борців за національну незалежність України.
У 2017–2021 рр. – активний учасник масштабного наукового проєкту щодо написання і впорядкування 4-томного видання «Західно-Українська Народна Республіка: Енциклопедія». Автор 305 енциклопедичних статей, упорядник списку використаних джерел і літератури цього видання. Упорядник навчально-методичної праці «Олімпіадні завдання з історії» (2014 р.), рецензент книг «Олюднимо історію разом: матеріали обласної акції 2017 р.» (2019 р.), науковий редактор науково-популярного видання Романа Клочка «Невидима битва. Як дисиденти боролися за незалежність України» (2023 р.).
Результати наукових досліджень Богдана Паски використовуються під час написання сучасних шкільних навчальних програм, підручників, іншої навчально-методичної літератури. Окрім того, молодий науковець бере безпосередню участь у вдосконаленні й покращенні сучасної шкільної освіти, адже протягом 2022–2024 рр. був членом предметної експертної групи з історії Інституту модернізації змісту освіти (відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 700 від 5 серпня 2022 р.). Учений написав 10 експертних висновків на модельні навчальні програми, підручники та навчальні посібники з історії України, всесвітньої історії для 6–11 класів.
Із 2018 р. Богдан Паска є членом Національної спілки краєзнавців України (НСКУ). У квітні 2021 р. з нагоди 85-ї річниці з дня народження Валентина Мороза ініціював установлення пам’ятної дошки борцю за незалежність України на приміщенні гуртожитку № 2 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (вул. Є. Коновальця, 141). У липні 2024 р. – учасник міжнародного літературного фестивалю «Фронтера» в м. Луцьку.
Всебічні наукові дослідження Богданом Паскою українського національно-визвольного руху у ХХ ст. сприяють формуванню національної пам’яті українського народу на сучасному етапі, піднімають рівень національної свідомості і патріотизму в нашому суспільстві, змінюють нашу Україну на краще. Вивчення злочинів радянського режиму проти українських дисидентів, зокрема, використання таємних агентів та інформаторів КДБ, методів прихованого стеження, психологічного і морального тиску, психіатричних репресій, незаконного ув’язнення і знущання над інтелектуалами в тюрмах, мордовських колоніях, на засланні в 1950-х – 1980-х рр. дозволяє успішно розвінчувати міфи сучасної рашистської пропаганди щодо т. зв «братніх народів», «світлого радянського минулого» та ін., боротися із пережитками «совкового» світогляду в українському суспільстві. Усвідомлення того факту, що сучасний путінський режим є спадкоємцем радянського тоталітарного режиму з усіма його антиукраїнськими та антилюдськими практиками сприяє національній консолідації нашого суспільства у протистоянні російській агресії.