У пошуках Геринського монастиря 1371 р.

29 березня експедиція Інституту історії, етнології та археології Карпат Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника у складі професора Миколи Кугутяка, доцента Бориса Хруслова, фахівця Романа Кобильника провела польові дослідження щодо місця розташування давнього монастиря в селі Гериня Долинської територіальної громади Калуського району. Християнський монастир князівського періоду згадується в письмових джерелах під 1371 р. у Дирині (сучасне село Гериня).

Науковці провели візуальний огляд території, локалізували місцевість на якій вірогідно знаходився монастир. Значну допомогу у пошуках історичного об’єкту надав місцевий краєзнавець Ігор Сеньків. Давня монастирська традиція зумовила в майбутньому появі тут Гошівського монастиря Отців Василіян, центру українського духовного і національного життя.