Сьогодні, 6 грудня, в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулося спільне засідання президії Національної спілки краєзнавців України, її обласного осередку та професорсько-викладацького складу університету на чолі з в.о. ректора Ігорем Цепендою.
На заході голова Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Олександр Реєнт спільно з доктором історичних наук, професором Олександром Лисенком вручили почесні нагороди університетським діячам.
Зокрема: Ігор Цепенда, в.о. ректора університету, був удостоєний премії імені Героя України Михайла Сікорського.
Володимир Великочий, декан факультету туризму, отримав премію імені Дмитра Яворницького.
Також почесними грамотами за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України нагороджено: Ігоря Гурака, декана факультету історії, політології та міжнародних відносин, доцента кафедри міжнародних відносин; Степана Борчука, професора кафедри всесвітньої історії; Миколу Вітенка, доцента кафедри історії Центральної та Східної Європи і спеціальних галузей історичної науки; Юрія Довгана, доцента кафедри всесвітньої історії; Олега Єгрешія, доцента кафедри історії України і методики викладання історії; Олега Жерноклеєва, професора, завідувача кафедри всесвітньої історії; Андрія Королька, доцента кафедри історії України і методики викладання історії; Василя Марчука, професора кафедри політичних інститутів і процесів; Ігоря Райківського, професора, завідувача кафедри історії України і методики викладання історії.
Окрім цього, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило вручив іменні пам’ятні медалі «Володимир Грабовецький» – професору, завідувачу кафедри етнології і археології, директору Інституту історії, етнології і археології Карпат Миколі Кугутяку та «Михайло Головатий» – професору кафедри політології Івану Монолатію.
В.о. ректора Ігор Цепенда подякував Національній спілці краєзнавців України за високу оцінку внеску Університету в розвиток краєзнавства.
Він наголосив на важливості популяризації історичних досліджень: «Найголовніше в історичній науці – це не лише ґрунтовні наукові дослідження, а й широка популяризація, яка формує любов до рідної землі та духовний елемент нашого суспільства».
Захід став важливою подією для наукової спільноти Університету та підтвердив високий рівень визнання досягнень його працівників у сфері краєзнавства.