Презентація книги Петра Сіреджука “Перша гуцульська сотня УСС сотника Клима Гутковського”

23 лютого 2023 року в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулася презентація книги доктора історичних наук, провідного фахівця Інституту історії, етнології і археології Карпат, невтомного трудівника на краєзнавчій ниві Петра Сіреджука «Перша Гуцульська Сотня УСС сотника Клима Гутковського».

Презентована праця «Перша Гуцульська Сотня УСС сотника Клима Гутковського» є даниною пам’яті й шани стрільцям і старшинам Першої Гуцульської сотні УСС, які зі зброєю в руках захищали незалежність краю, а також виборювали соборність України.

Модератором дійства виступив відомий український вчений – доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук. Він зазначив, що книга перегукується із сучасними подіями української боротьби за незалежну державу. У час протистояння проти російської агресії – це особливо цінна праця, бо вона демонструє постійну тяглість і прагнення українців до вільного життя, до життя у своїй країні.

До активної бесіди із автором видання долучилися відомі краєзнавці, історики, вчені, а також читачі книгозбірні. Серед них: відомий педагог та краєзнавець, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило; поет, прозаїк, заступник голови НСПУ Ярослав Ткачівський; голова Коломийської районної радим Іван Угрин, керівник міського осередку «Просвіти» Марія Гуцол, літературознавець, есеїст, голова Товариства письменників та журналістів ім. І. Франка Євген Баран; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Андрій Королько; заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України Іван Гаврилович, громадська діячка, заслужена журналістка України, поетка Ганна Данилюк та інші.

Присутні високо оцінили багатолітні наукові пошуки Петра Сіреджука, його вагомий внесок в дослідження історії нашого краю, побажали творчого натхнення, нових здобутків на краєзнавчій ниві.