Кам’яні старожитності Космача ІІ
На триметровій відстані від скельного комплексу на південь знаходиться інша скельна основа висотою близько трьох метрів, на якій міститься виділена з моноліту величезна (4х5 м) горизонтальна з нахилом на захід чотирикутна плита, заввишки понад два метри. На верхній її частині виявлено округлу чашоподібну заглибину, від якої розходяться широкі рівчаки. Як і на інших каменях, на плиті прорізано десятки довгуватих заглибин – ідеограм у різних комбінаціях. Плита була жертовником святилища і становила південну, головну, сакрально-просторову точку в його композиційно-планувальній структурі.
У північно-східному напрямі від жертовної плити, паралельно до скелі, у формі змії, направленої на захід, знаходиться камінь, якому надано зооморфного вигляду. Його довжина – 7 м, висота – 2,5 м. З південного боку він має подобу голови собаки, направленої на схід. На його видовженій морді виділено ніс, ряд зубів, язик, що звисає донизу. На камінь нанесено хрести, викуто решіткові довгуватих зображення, а також чашоподібні заглибини, рівчаки-ідеограми.
Обстеження близько двох десятків скельних останців, викутих на них зображень, змістова й композиційна сутність останніх указують на наявність у Завоєлах стародавнього святилища, ритуального мегалітичного центру з унікальним для світової практики петрогліфічним комплексом епохи неоліту – енеоліту.