Микола Кугутяк – лавреат конкурсу «Краща краєзнавча книга 2023»

5 березня 2024 р. в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка відбулося урочисте нагородження лавреатів конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2023» та обласної премії «Краща краєзнавча книга 2023».

Вже дев’ятий рік поспіль конкурс «Краща книга Прикарпаття» проводиться за ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України (голова – Євген Баран); Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка (заступник – Василь Бабій); обласної організації Національної спілки краєзнавців України (голова – Михайло Косило); обласного осередку Наукового товариства імені Т. Шевченка (голова – Василь Мойсишин) та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка (директор – Людмила Бабій).

«Краща краєзнавча книга» – обласна премія, заснована 2012 року Івано-Франківською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України (голова – Михайло Косило). Щорічно за умовами обласної премії визначаються друковані дослідження в галузі краєзнавства за тематичними номінаціями.

У час жорстокого військового протистояння вести мову про друковане слово, про культуру, які є ключовими показниками самоідентичності українців, надзвичайно важливо. Нині ми існуємо тому, що попри довгі роки утисків та бездержавності, існували книжки, які були носіями цінностей, які ми сьогодні захищаємо зі зброєю в руках.

З книжкових фондів ІФОУНБ ім. І. Франка розгорнута виставка з-понад 100 видань, які вийшли друком 2023 року і журі обласного конкурсу «Краща книга Прикарпаття» обрало з них найзнаковіші книжки за тематичними номінаціями.

Серед цьогорічних лавреатів конкурсу – директор Інституту історії, етнології і археології Карпат Микола Кугутяк. Доктор історичних наук, професор кафедри етнології і археології Микола Кугутяк став лавреатом конкурсу «Краща краєзнавча книга 2023» у номінації «Історико-церковне краєзнавство» за книгу «Монастирі Давнього Галича – духовні обереги української нації» (Івано-Франківськ : Манускрипт-Львів, 2023. 792 с.).

Відкрила урочистості заслужена працівниця культури України, директорка обласної книгозбірні Людмила Бабій, яка зазначила, що, незважаючи на жорстоку російську агресію, прикарпатські автори активно писали, видавці друкували їхні твори, а бібліотечні працівники у свою чергу спрямовували зусилля на популяризацію книжкової продукції. У гармонійному та злагодженому зв’язку усі разом тримають духовний фронт нашої боротьби, який посилює свою стійкість та міць через книжкові видання. У своєму вітальному слові голова обласного осередку Національної спілки письменників України Євген Баран розповів присутнім про організаційні моменти та принципи відбору книг переможців. Голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Михайло Косило акцентував увагу на вагомому внескові наукових досліджень наших краян у галузь краєзнавства, на значимості друкованих видань, які постійно поповнюють фонди головної бібліотеки області.

У святковій атмосфері відбулося вручення дипломів переможцям конкурсу «Краща книга Прикарпаття 2023» та обласної премії «Краща краєзнавча книга 2023», які поділилися своїми роздумами та враженнями, висловивши щире захоплення представленими виданнями.