Звітна наукова конференція студентів підсекції історії України і методики викладання історії

6 квітня 2023 р. відбулося звітне засідання підсекції історії України і методики викладання історії наукової конференції студентів Університету. Згідно програми звітної наукової конференції студентів Університету, було заявлено понад 40 доповідей. Проте виголосили свої доповіді 24 студенти ІІ–ІV курсів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» та І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» (денна і заочна форма навчання). Керівником підсекції звітної наукової конференції студентів виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько, а секретарем – студентка ІІІ курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Лілія Басіста. Технічний супровід змішаної офлайн-онлайн форми проведення звітного засідання підсекції історії України і методики викладання історії наукової конференції допомагав здійснювати кандидат історичних наук, провідний фахівець Інституту історії, етнології і археології Карпат Богдан Паска.

У вступному слові керівник підсекції кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Андрій Королько побажав учасникам студентського наукового форуму плідної праці, вмілого представлення виступів, у своїх доповідях обирати основне й презентувати результати роботи, спрямовані на формування розуміння досліджуваної проблеми.

Фактично усі учасники підсекції озвучили свої результати дослідження, залучаючи до своїх виступів підготовлені якісні візуалізовані презентації. Молоді дослідники у ході своїх доповідей чітко викладали свої думки, критично осмислюючи використані джерела та коректно використовуючи методи дослідження, наголошували на оригінальності і доказовості своїх суджень, системно і повно розкрили результати роботи, вільно володіли опрацьованим матеріалом, вичерпно відповідали на запитання колег-студентів та викладачів, які були присутні на засіданні.

Протягом п’ятигодинного студентського наукового форуму тривали плідні дискусії, основні аргументи яких стали основою для вироблення спільних рішень доповідачів підсекції історії України і методики викладання історії. Закриваючи засідання підсекції, її керівник доц. Андрій Королько відзначив високий науковий рівень доповідей молодих науковців, полемічність їхніх виступів, що сприяє якісному розвитку студентських наукових досліджень з історії України, методики викладання історії та гурткової роботи у закладах загальної середньої освіти і закладах позашкільної освіти, налагодженню наукової комунікації та обміну власними здобутками.

У кінці засідання підсекції історії України і методики викладання історії через спеціально підготовлену електронну гугл-форму шляхом таємного голосування студентів – учасників наукової конференції – були визначені по три студенти (загалом шість), яких номіновано для нагородження грамотами та публікації їхніх статей у збірнику студентських наукових праць «Еврика-ХХІІІ». Переможцями своєрідного конкурсу стали студенти І курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Магістр» Олександр Перегінець, Віталій Олінкевич і Павло Кіт (їхні статті повинні бути опубліковані у збірнику студентських наукових праць «Еврика-ХХІV»), Аліса Кашпур, Юлія Дубровна і студент ІV курсу спеціальності 014 Середня освіта (Історія) ОР «Бакалавр» Віталій Фурдига (їх номіновано для нагородження грамотами).

Таким чином, звітна наукова конференція студентів підсекції історії України і методики викладання історії – це своєрідна класифікована скарбниця знань, де молоді люди здобувають ази науково-дослідницьких знань, які стануть корисними для апробації та написання наукових кваліфікаційних робіт для здобуття першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітніх рівнів закладу вищої освіти.