Участь в журі конкурсу учнівських дослідницьких проєктів

24 листопада 2023 р. провідний фахівець Інституту історії, етнології і археології Карпат Богдан Паска взяв участь у журі ІІІ (обласного) етапу Конкурсу дослідницьких проєктів для учнів 7–8 класів закладів загальної середньої освіти Івано-Франківської обл. (номінація – «Історія рідного краю»), який відбувся під егідою Івано-Франківського обласного відділення МАН України. Разом із Б. Паскою у складі журі взяв участь у проведенні конкурсу Андрій Яворський – к.і.н., викладач історії Івано-Франківського фізико-технічого ліцею-інтернату.

У конкурсі, який відбувся у форматі відеоконференції, взяли участь три учасники із числа учнів 7 класів та чотири учасники з-посеред учнів 8 класів. Учасники заходу представили свої науково-дослідницькі проєкти, продемонстрували виготовлені постери та провели спілкування із членами журі. Оцінювання учнівських проєктів відбувалося за 10-ма критеріями, серед яких «Відповідність теми дослідницького проєкту до обраної номінації», «Науковий характер дослідницького проєкту», «Новизна дослідження, наукове і практичне значення проєкту», «Критичний аналіз досліджуваної проблеми», «Культура мовлення, вільне володіння матеріалом» та ін.

Перемогу (І місце) серед учнів 7 класу здобула Іляш Ярина Юріївна – учениця Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка (науковий керівник – Дороніна Ольга Романівна), а серед учнів 8 класу – Срайчук Максим Юрійович – учень Надвірнянського ліцею «Престиж» Надвірнянської міської ради (науковий керівник Самборський Євгеній Петрович).

Захист дослідницьких проєктів пройшов у приємній конструктивній атмосфері. Наприкінці заходу Б. Паска звернувся до учасників із закликом продовжувати досліджувати історію рідного краю та запросив їх на навчання до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.